Persberichten

6 onverwachte kerstvakanties
Ga op zoek naar oude verhalen of middeleeuwse kersttradities, ontdek hoe de kerstman zijn speelgoed maakt of onderneem een tocht met een hondenslee in het gebergte.
Romantische Kerst in Combloux
Te midden van een alpenweide, ver weg van indiscrete blikken, nodigt een bubbel rechtover de Mont-Blanc zijn gasten uit voor een nacht onder de sterrenhemel… maar met alle comfort! De bubbel is als het ware een suite in volle natuur. Hij bevat een knus bed en een klein salon. Iets teruggetrokken vindt men een hutje met een droog toilet en een douche. De bubbel is volledig transparant zoals een druppel dauw en geeft een volledig vrij uitzicht op de fantastische omgeving... zelfs bij regen of sneeuw. Om het romantisch moment compleet te maken, wordt een traiteurdienst aangeboden, of een schotel zeevruchten met een glas champagne.
>> Prijs in de winter: € 480 per nacht, het traiteurmenu, de wijn en het ontbijt inbegrepen.
>> www.nuit-nature.fr
Kerst in het Land van het Speelgoed in Moirans-en-Montagne
Niet ver van Genève bevindt zich een atypisch dorp waar het accent ligt op kinderen.
Moirans-en-Montagne is immers de Franse hoofdstad van het speelgoed. Of met andere woorden: een gedroomde plek om Kerst en eindejaar te vieren… Te midden van deze bossen in de Jura woonden ambachtslui die expert waren in het houtdraaien, in het lakken en… in kinderdromen. Zij fabriceerden alles wat de zak van de kerstman kon bevatten: onversaagde bolides en romantische poppen, treincircuits, diertjes in alle vormen, behendigheidsspelletjes en goocheldozen. Het is een vakkennis waarvan het Speelgoedmuseum getuigt, een museum dat net zijn deuren opende. Bijna 3000 spellen en speelgoed uit de hele wereld zijn hier bijeengebracht om 5000 jaar geschiedenis te vertellen.
Van 18 tot 20 december wordt het evenement ‘Kerst in het Land van het Speelgoed’ georganiseerd, een magisch weekend gewijd aan straatkunsten: rondtrekkende en levende spektakels, creatieve ateliers, verhalen, muziek, marionetten, bizarre en pittige fanfares… Tijdens de drie dagen wordt ook de lokale vakkennis belicht. Bezoekers kunnen flaneren in ‘la grenette’ (overdekte markt), waar ook de kerstmarkt plaatsvindt.
>> Meer informatie op : www.jurasud.net/noel-au-pays-jouet
Middeleeuwse Kerst in Provins
Op 12 en 13 december wordt de vijfde editie van het evenement georganiseerd in de middeleeuwse stad Provins, door Unesco opgenomen als Werelderfgoed. Provins ligt op 80 km van Parijs. Deze markt waar de ambachtslui-demonstrateurs hun passie voor de middeleeuwse beroepen tonen, zal verlevendigd worden door troubadours, jongleurs en magiërs. Er wordt ook een avondmarkt gehouden met een middeleeuws bal. Een verlichting met kaarsen en pyrotechnische animaties zullen de Place du Châtel omtoveren in een feeërieke plaats. Op een steenworp van het plein, op de koer van de school, zullen prinsessen en ridders elkaar uitdagen met houten spelen en boogschieten. Ook een ritje met een pony staat op het programma en artiesten en minstrelen geven ondertussen het beste van zichzelf. De souterrains worden het toneel van wandelingen met vertellingen over de gewoontes van dit fascinerend tijdperk.
>> Meer informatie op : noel-medieval-provins.com
Feeërieke Kerst op het Pad van de Lantaarns in Metz
Van 27 november tot 3 januari, wanneer de oevers van het île du Petit Saulcy in Metz zich in het duister hullen, neemt de omgeving van de Moezel de allures van een sprookje aan. Kabouters, pluche beertjes en de trein van de Noordpool lichten op om een poëtisch parcours tot leven te brengen, dat afgezet is met een myriade van lantaarns.
Voor deze editie 2015 wordt een honderdtal nieuwe creaties getoond. Deze kleine personages, geboren uit het potlood van tekenaar Guy Untereiner en ontsproten uit de plaatselijke folklore, reflecteren in de ogen van de bezoekers de vlam van de vroegere kerstvieringen. In 2014 hebben bijna 130.000 bezoekers de scenografie van de ‘Sentier des Lanternes’ bezocht! De site van het Hôtel du Département zal tijdens de hele periode verlicht worden en op de Place de la Préfecture komt een immense kerstboom. Er wordt ook een scenografie rond de kerstballen van Meisenthal voorbereid.
>> Binnenkort meer informatie op : www.noelsdemoselle.fr
Lekkerbekkenkerst in het Kasteel van Valençay
In 2015 zal het Kasteel van Valençay (100 km ten zuiden van Orléans) voor het eerst publiek ontvangen om Kerstmis te vieren. Proeverijen, patisserieateliers, een barokconcert en kerstdiners staan op het programma.
De tuinen zullen versierd worden met vergulde kerstbomen, terwijl binnen de geuren van kruiden de keuken zullen vullen. De talentvolle chef Stéphane Lopez komt ateliers geven voor groot en klein op het thema ‘kerstgebak’. En terwijl de kinderen hun ‘bestelling’ doorgeven aan de kerstman die voor de gelegenheid langs komt, kunnen de volwassenen genieten van warme wijn en warm vruchtensap met kaneel, bereid door de wijnbouwers van Valençay.
Een hoogtepunt komt op zaterdag 19 en zondag 20 december tussen 18 en 22 u, wanneer duizenden kaarsen het kasteel en de tuinen zullen verlichten om het begin van de vakantie te vieren. Het is een gelegenheid voor een poëtisch bezoek bij kaarslicht aan de verzamelingen (meubelen, beelden, schilderijen en waardevolle voorwerpen).
>> Openingsuren: van 10.30 tot 17 u; alle weekends van 28 november tot 18 december, en nadien dagelijks van 19 december 2015 tot 3 januari 2016. Verlengde openingsuren op 19 en 20 december.
>> Tarief: € 12,50 per volwassene en € 4,50 per kind.
>> Meer informatie: www.chateau-valencay.fr/activite/noel-au-chateau
Laplandse Kerst in Ariège Pyrénées
De noordse site van Beille in de Pyreneeën biedt een Kerst die groot en klein zal charmeren. In ‘klein Lapland’ in de Ariège, staan wandelingen op sneeuwschoenen, de bouw van een iglo en tochten met de hondenslee op zoek naar de kerstman, op het programma. ’s Avonds neemt een fakkeltocht de bezoekers mee om te feesten in de pelsjagershut. Na een magische nacht in een tipi of Mongoolse joert, ontdekt men ‘s morgens vroeg de kerstman en zijn stapel geschenken.
>> Tarieven: € 112 voor kinderen van 6 tot 12 jaar en € 161 per volwassene.
>> Fotorechten:
- Overnachten in een bubbel © Nuit Nature
- Kerst in het Land van het Speelgoed © Office de Tourisme Jura Sud
- Boogschieten tijdens de middeleeuwse markt van Provins © Thomas Fritz
- Pad van de kerstlantaarns © Moselle-Tourisme.com
- Kasteel van Valençay © E.Mangeat
- Laplandse Kerst © www.angaka.com